درمان سرطان پستان خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می دهد

سرطان پستان

انجمن قلب آمریکا (AHA) اخیرا بیانیه ای را که مورد نیاز  نظارت بر سلامت قلب و عروق در زنان دریافت کننده درمان سرطان پستان است، منتشر کرد.این نشریه، عوامل خطر مشترک را برای سرطان پستان و بیماری های قلبی عروقی و اثرات قلبی و عروقی سرطان های پستان بررسی می کند.

این در حال انجام استراتژی های توصیه شده برای به حداقل رساندن خطر بیماری قلبی عروقی در بیماران مبتلا به سرطان پستان است.

بیماری قلبی عروقی علت اصلی مرگ و میر در زنان است که به ترتیب 1 تا 3 مورد مرگ است. با این حال، خطر ابتلا به سرطان سینه، که باعث مرگ یکی از 32 نفر می شود، توجه بیشتری را در میان جمعیت عمومی به دست می آورد. خطر ابتلا به هر دو اختلال با سن، بخصوص پس از شروع یائسگی افزایش می یابد.

بیماری های قلبی و سرطان پستان عوامل خطر مشترک مانند سن، شیوه زندگی بی ثمر و سیگار کشیدن را در بر می گیرند … مهمتر از همه، ما می بینیم که بسیاری از چیزهایی که باعث بهبود سلامت قلب (رژیم سالم، وزن سالم، تمرین و سیگار نکشیدن) می شوند همچنین باعث کاهش  خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان است. “

علاوه بر این، برخی از درمان های مورد استفاده در بیماران مبتلا به سرطان سینه تاثیر منفی بر سلامت قلب و عروق دارند. اختلالات سیستولیک بطن چپ، آریتمی ها و طولانی شدن فاصله QT، شایع ترین عوارض جانبی قلبی عروقی در درمان سرطان پستان هستند.

با تشخیص زودهنگام و بهبود درمان، بقای طولانی مدت در زنان مبتلا به سرطان پستان خوب است. بازماندگان سرطان سینه پس از یائسگی در حال حاضر احتمال بیشتری نسبت به سرطان سینه از بیماری های دیگر جان می گیرد، و بیماری های قلبی عروقی شایع ترین علت مرگ است.

علاوه بر این، زنان مبتلا به سرطان سینه بیشتر از بیماری های قلبی و عروقی جان خود را از دست میدهند نسبت به زنان بدون سابقه سرطان پستان.

بیانیه علمی جدید پس از انتشار مجموعه ای از داده های شایع و عوامل خطر مشترک برای بیماری های قلبی و سرطان پستان و نیز اثرات قلبی و عروقی سرطان به شمار می آید.

این نشان دهنده ضرورت پیشگیری و درمان بیماری قلبی در بیماران مبتلا به سرطان پستان است و بر اهمیت قلب و متخصصان انکولوژی که با هم کار می کنند برای بهینه سازی سلامت بیماران سرطانی تأکید دارد.

اگر بیمار مبتلا به سرطان دارای شرایط قلبی پیش از آن است، این ممکن است تعیین کند که کدام درمان سرطان استفاده  شود. به طور مشابه، اثرات درمان سرطان بر قلب نیز باید مورد بررسی قرار گیرد و برنامه های درمان سرطان اگر تاثیری منفی داشته باشد، اصلاح می شود.

برخی مطالعات قبلا نشان داده اند که استفاده از داروهای شیمی در راه های جدید باعث کاهش اثرات منفی آن بر قلب می شود.

خوشبختانه، با پیشرفت های مداوم در درمان سرطان، بقای بیماران سرطانی را بهبود می بخشیم. با این حال، بیماری قلبی قبل، در طی یا بعد از درمان سرطان، می تواند بر نتایج تاثیر بگذارد. ما باید در درمان بیماری های سرطان و بیماری های قلبی موفق باشیم … علاوه بر این ما امیدواریم که این مقاله حتی علاقه بیشتری به این زمینه داشته باشد، بنابراین ما می توانیم همچنان شاهد توسعه برنامه های آموزشی، تحقیق و توسعه راهنمایی در زمینه قلب و عروق هستیم. انکولوژی. “

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید