آنتی اکسیدان قدرتمند می تواند پیشرفت بیماری کبد چرب در موش های جوان را متوقف کند

همانطور که چاقی همچنان در بیشتر ایالت ها افزایش می یابد، بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) به یک موضوع مهم بهداشت عمومی تبدیل شده است، که به طور پیوسته منجر به پیوند سرطان و کبد می شود.
اما تحقیقات جدید دانشگاه پردیس پزشکی دانشگاه کلرادو انشوتز کشف کرده است که یک آنتی اکسیدان قوی موجود در میوه کیوی، جعفری، کرفس و عنبه هندی شناخته شده به عنوان “پیرلووینولین کینون” یا PQQ می تواند مانع از پیشرفت بیماری کبد چربی در افراد شود.

شواهد حاکی از آن است که چاقی کودکان و بیماری کبد چرب تحت تاثیر رژیم غذایی مادرانه و میکروبیوم نوزاد قرار دارند، عموما از میکروارگانیسم ها در بدن است.

جانسر و همکارانش دریافتند که موش های مادر تغذیه ای با رژیم غذایی غربی دارند که تاثیرات منفی این رژیم را به فرزندانشان منتقل می کنند.

پیشگام Jonscher در PQQ نشان داد که این کمک به برگشت اثرات مضر در موش های تازه متولد شده در فرم های ملایم بیماری کبد است. در این مطالعه، او نشان داد که همچنین در میکروبیوم فرزند اولیه برای جلوگیری از بیماری کبد چرب کار می کند.

طی دهه گذشته مشخص شده است که میکروبیوم در حال رشد نوزادان مبتلا به بلوغ سیستم ایمنی بدن و دستگاه گوارش، متابولیسم و رشد مغز است.

شواهد بیشتر نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض چاقی مادر باعث ایجاد محیط التهابی در داخل رحم می شود و این باعث می شود که اختلالات پس از زایمان طولانی مدت از سیستم ایمنی ذاتی نوزاد و سلامت باکتری های روده، که ممکن است خطر ابتلا به بیماری کبد چرب را افزایش دهد.

چاقی، که اغلب ناشی از رژیم غذایی با چربی بالا، کلسترول بالا و شیرین است، عامل اصلی NAFLD است. طبق گزارش مجله انجمن پزشکی آمریکایی، نزدیک به 60 درصد از زنان در سن بلوغ، دارای اضافه وزن یا چاقی هستند. مطالعات متعدد نشان می دهد که کودکان آنها دارای چربی کبد و خطر ابتلا به چاقی هستند.

جونشر گفت: “بیماری کبدی چربی یکی از بیماری های کبدی در جهان است.” “در حال حاضر علت اصلی پیوند کبد، هپاتیت در بسیاری از مناطق است”. محققان دریافتند که می توانند از طریق تغذیه مادران خود PQQ، در بیماری های کبدی از رشد موش های جوان جلوگیری کنند.

نتایج این مطالعه نشان می دهد که اهمیت دوره نوزاد به عنوان یک پنجره توسعه حیاتی برای محافظت از فرزندان چاق از اثرات مضر سمیت لیپوئیدی ناشی از رژیم غذایی و به طور بالقوه روند نابود کننده افزایش NAFLD اطفال مرتبط با چاقی کودکان است.

جانسر خاطر نشان کرد که برای تعیین اینکه آیا این مطالعات ممکن است به انسان اعمال شود، آزمایش های بیشتری لازم است.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید