خوردن یک رژیم غذایی مدیترانه می تواند موفقیت IVF را افزایش دهد

یک مطالعه اخیر نشان می دهد که زنان مبتلا به رژیم مدیترانه ای که شش ماه قبل از لقاح آزمایشگاهی (IVF) مصرف می کنند بیشتر احتمال دارد که به موفقیت برسند.این مطالعه که در مجله Human Reproduction منتشر شد، نشان داد که زنان دارای رژیم مدیترانه ای از جمله میوه های تازه، سبزیجات، حبوبات، حبوبات و روغن زیتون و ماهی، میزان موفقیت IVF نسبت به سایر زنان را به میزان قابل توجهی بالاتر نشان دادند.

این گروه از محققان توسط دانشیار نیکوس یانناکوریس در بخش تغذیه و رژیم غذایی در دانشگاه هاروکیوپی آتن رهبری گردید. آنها الگوهای رژیم 244 زن بین سنین 22 تا 41 سال را با استفاده از پرسشنامه فرکانس غذا تجزیه و تحلیل کردند.

این زنان برای اولین درمان IVF خود در یونیفورم مؤلفه کمک رسانی در آتن یونان ثبت نام کردند. آنها همه لاغر بودند و شاخص توده بدنی کمتر از 30 کیلوگرم در متر مربع بود.

بر اساس رژیم غذایی خود از شش ماه گذشته، شرکت کنندگان با یک امتیاز MedDiet که بین 0 تا 55 قرار داشتند، دریافت کردند. کسانی که نمره بالاتر داشتند، کسانی بودند که رژیم مدیترانه را دنبال می کردند.

بر اساس نمرات آنها، زنان به سه گروه تقسیم شدند. گروه اول بین 18 تا 30 امتیاز داشتند، گروه دوم امتیازات بین 31 تا 35 و گروه سوم امتیاز 36 تا 47 داشتند.

86 زن در بالاترین نمره ی گروه و 79 زن در کمترین نمره ی گروه قرار گرفتند.

گروه با کمترین نمره، میزان موفقیت بارداری 29٪ بود، در حالی که کسانی که بیشترین نمره را داشتند٪ 50 موفقیت داشتند. نرخ تولد نیز به طور قابل توجهی متفاوت بود؛ به ترتیب 26.6٪ و 48.8٪ بود.

محققان نتیجه گرفتند که برای زنان کمتر از 35 سال، برای هر پنج امتیاز افزایش MedDiet، زنان دارای احتمال 2.7 برابر احتمال بارداری و داشتن تولد زنده هستند.

پیام مهم از مطالعه ما این است که زنان باردار باید تلاش کنند رژیم غذایی سالم مانند رژیم غذایی مدیترانه را دستور کار خود قرار دهند، زیرا پایبندی بیشتر به این الگوی تغذیه سالم ممکن است به افزایش شانس بارداری موفق و ارائه یک نوزاد زنده کمک کند. “

او افزود که یک رژیم غذایی سالم  مدیترانه ای نیز می تواند کیفیت منی را در میان مردان افزایش دهد.

این مطالعه با این وجود ارتباط بین رژیم غذایی و بارداری موفق و تولد زنده در زنان بالای 35 سال پیدا نشد.

آنها پیشنهاد کردند که این امر به این دلیل است که زنان بالای 35 سال تخمک کمتر و هورمون متفاوتی نسبت به زنان جوان تر دارند.

پروفسور یینانوکوری افزود که این یافته به این معنا نیست که رژیم سالم برای زنان مسن مهم نیست. مطالعات بیشتر برای زنان چاق و زنان که می خواهند به طور طبيعی به او بگویند، برای دیدن اینکه آیا این رژیم غذایی نیز به آنها کمک می کند، مورد نیاز است.

 

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید