آیا آرینیکا به درد کمک می کند؟

آرینیک چیست؟

Arnica از Arnica montana، یک گل زرد یا نارنجی است که در کوه های اروپا و سیبری رشد می کند. گاهی اوقات به نام “آفتاب گردان کوهی” نامیده می شود، زیرا رنگ و گلبرگ آن مانند گل های آشنا به نظر می رسد.

کرم ها و پماد های ساخته شده از گل گل ها می توانند برای رفع موارد زیر مورد استفاده قرار گیرند:

 

  • درد عضلانی و درد  
  • کبودی   
  • درد مفاصل و تورم   
  • التهاب

آنچه که تحقیقات می گوید

آرنیکا معمولا برای درمان کبودی استفاده می شود، بنابراین در بین افرادی که اخیرا تحت عمل جراحی، به ویژه جراحی پلاستیک، استفاده می شود. اگر چه تحقیقات علمی در مورد این موضوع غیرقابل قبول است، گفته شده است کرم های موضعی و ژل حاوی آرنیکا به درد و کبودی پوست کمک می کنند.

مطالعات سال 2006 در مورد افرادی که دچار رتی دیکتومی شدند  یک عمل جراحی پلاستیک برای کاهش چین و چروک  نشان داد که آرنیک هومیوپاتی می تواند به طور قابل توجهی بهبود ببخشد. آرنیکا در درمان بسیاری از شرایط بعد از عمل موثر است. این شامل تورم، کبودی و درد است.

اگر شما تصمیم به استفاده از آرکینیک گیاهی برای درد هستید، هرگز آن را به صورت خوراکی استفاده نکنید. این به معنای استفاده برای پوست شماست و به طور معمول به عنوان ژل مورد استفاده قرار می گیرد. Arnica در پزشکی داخلی اغلب مورد استفاده قرار نمی گیرد، زیرا دوزهای بزرگ Arnica  می تواند کشنده باشد.

شما می توانید درمان هومیوپاتی آرنیکا زیر زبانی خود را از بین ببرید. با این حال، این تنها به این دلیل است که محصولات هومیوپاتی بسیار رقیق هستند. خود گیاه نباید در دهان شما قرار گیرد.

هشدارها و عوارض جانبی

پزشکان استفاده از آرنیکا را در پوست یا برای مدت زمان طولانی توصیه نمی کنند، زیرا می تواند باعث تحریک شود. علاوه بر این، زنان باردار یا شیرده باید قبل از استفاده از آرنیکا با پزشک مشورت کنند.

بعضی افراد ممکن است واکنش های آلرژیک به آرنیک داشته باشند یا حساسیت بیشتری داشته باشند. در صورتی که این اتفاق می افتد، باید از آرنیک استفاده نکنید. افرادی که آلرژیک و یا حساسیت به هر گونه گیاهان در خانواده Asteraceae دارند باید از arnica استفاده کنند. سایر اعضای این خانواده عبارتند از:جلبک دریایی

  • سبزیجات 
  • قاصدک ها    
  • گلبرگ
  • آفتابگردان


همانند بسیاری از داروهای هومیوپاتی، علیرغم مطالعاتی که به عنوان درمان موثر برای آرتریت و کبودی پس از جراحی نشان داده شده است هنوز تحقیقات در این مورد ادامه دارد.اگر شما علاقه مند به استفاده از arnica هستید، با پزشک خود صحبت کنید.

 

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید