4 راهی که زردچوبه می تواند سلامت شما را بهبود بخشد

مهمترین عامل فعال در زردچوبه، کورکومین (که اغلب به نام “درمان سمومین”) است، ضد التهاب قوی است که برای افراد مبتلا به استئوآرتریت، نوعی سایش و پاره شدن عضله است که در ورزشکاران دیده میشود. تحقیقات همچنین نشان داده است که کورکومین می تواند علائم آرتریت روماتوئید را بهبود بخشد. یک مطالعه حتی نشان داد که زردچوبه با کورکومین بالا مقداری درد را به طور موثر به عنوان ایبوپروفن درمان می کند.

زردچوبه مانند زنجبیل هم خانواده خود، عضو خانواده Zingiberaceae است و دارای یک ریشه گیاهی برای آشپزی و پزشکی است. زنجبیل و زردچوبه، مواد تشکیل دهنده کلیدی در کار هستند، با طعم و مزه عطر  منحصر به فرد خود را نشان می دهند. زردچوبه، همچنین به عنوان رنگ نساجی استفاده می شود، رنگ طلایی آن را پوشانده است.

در حال حاضر به اثرات درمانی زردچوبه: این کورکومین عنصر قوی است که زردچوبه را تبدیل به یک عنصر درمانی قوی کرده است.

1. سرطان

به عنوان یک عامل ضد سرطان، کورکومین در زردچوبه به نظر می رسد از رشد تومورها جلوگیری کند و اگر تومورها ریشه می گیرند، رشد آنها را، به ویژه در سرطان روده بزرگ، مهار می کند.

2. بیماری های مرتبط با سن

اندک اندک میزان بیماری آلزایمر و سایر انواع بیماری های جونونی، محققان زیادی را سرگرم کرده است. مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که کورکومین در مهار رشد بتا آمیلوئید، پروتئین غیرطبیعی است که در مغز افراد مبتلا به آلزایمر ایجاد می شود و همچنین به پاک کردن آن کمک می کند. (مهم است که توجه داشته باشیم که مطالعه دیگری در مورد بیماران مبتلا به آلزایمر نشان داد که مکمل های کورکومین این علائم را معکوس نمی کنند.)

3. عفونت

قدرت ضد میکروبی زردچوبه با باکتری ها، انگل ها و قارچ ها مبارزه می کند. و می توان آن را به عنوان یک ضد عفونی موضعی برای خراش، برش و سوختگی استفاده کرد. (هنگام استفاده از یک زرده زردچوبه مراقب باشید. برای یک لحظه زرد رنگ پوست را رنگ می کند و ممکن است دائمی باشد.)

4. نگرانی های دستگاه گوارش

نشان داده شده است که زردچوبه محافظت از کبد، از بین بردن جوش خوردگی، کمک به جلوگیری از زخم و یا تسکین آن ها است. این همچنین نشان می دهد وعده برای بیماری های التهابی روده مانند بیماری کرون و کولیت اولسراتیو است.

مصرف زردچوبه در سیستم می تواند یک چالش باشد، بنابراین مطمئن شوید که با پزشک خود در این مورد مشورت کنید. اگر قصد دارید مصرف کنید به دنبال مکمل های با کیفیت بالا باشید که می توانند به راحتی جذب شوند. زنان باردار و مبتلا به سنگ صفراوی یا انسداد مجاری صفراوی نباید از محصولات زردچوبه استفاده کنند.

اما به عنوان ادویه برای پخت و پز امن خیلی خوب است،استفاده از آن را در غذاهای مورد علاقه خود، اضافه کردن زردچوبه همراه با روغن و فلفل در مد سنتی هند مصرف کنید.

فر را به دمای 425 درجه فارنهایت (220 درجه سانتیگراد یا علامت گاز 7) بگذارید.

1 گل کلم گل را به قابلمه بریزید و یک پیاز متوسط را به چهار قسمت تقسیم کنید.

در یک کاسه بزرگ، یک لیمو و آب با 2 قاشق غذاخوری بریزید. روغن زیتون، 2 قاشق غذاخوری. پودر کاری و 1 قاشق چایخوری. پاپریکا

مخلوط کاری را روی سبزی ها ریخته و مخلوط کنید.

اسپری ورق پخت با اسپری روغن زیتون و سبزیجات کرچ شده را در یک لایه پخش کنید.

25 دقیقه  بپزید، اغلب گل کلم را به طور کامل قهوه ای کنید و  مرکز ان را با قاشق سوراخ کنید. کاری کردن …

میتوانید با این روش گیاه خواری را ترویج دهید موفق باشید.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید