زنان مبتلا به دیابت نوع 1 در معرض چالش های منحصر به فرد هستند

هنگامی که در سن جوانی مبتلا به دیابت نوع 1 تشخیص داده می شود، بیماری به طور مساوی بین دختران و پسران را تحت تاثیر قرار می دهد. با این حال، این تغییر زمانی که دختران به بلوغ می رسند و زنان در طول زندگی خود با حفظ سطح قند مواجه می شوند.
سارا نادم، متخصص غدد درون ریز پزشکی لویولا گفت: “بلوغ، دوره های قاعدگی، حاملگی و یائسگی، همه عواملی هستند که قند خون را تحت تاثیر قرار می دهند.” “زنان مبتلا به دیابت با شرایط منحصر به فرد مواجه هستند و باید از این امر مطلع شوند تا تغییرات قند را مدیریت کنند.”

دکتر نادم بخشی از تیم غدد درون ریز در Loyola Medicine است، که مراقبت های ویژه ای را برای تمام طیف اختلالات غدد درون ریز فراهم می کند. مرکز مراقبت از دیابت لویولا توسط انجمن دیابت آمریکا به رسمیت شناخته شده است.

زنان و قاعدگی

مطالعات نشان داده اند که قند خون و نیاز به انسولین در قسمت های مختلف چرخه قاعدگی متفاوتند.

دکتر نادم گفت: “بسیاری از زنان گزارش های قند بیشتری را به طور کلی قبل از سنین گزارش می کنند.” “هر فرد منحصر به فرد است، اما اگر یک دختر یا زن از این ارتباط آگاه باشد، می تواند نوسانات را به یاد داشته باشد و می تواند انسولین را در بحث با متخصص غدد درمانی خود تنظیم کند.”

قند خون را می توان با استفاده از انگشت شما و همچنین مانیتورهای مداوم قند (CGMS) بررسی کرد. CGMs دستگاه های تجویز پزشک هستند که به طور مداوم سطح گلوکز خون را نشان داده و نشان می دهد که روند در این سطوح است که اغلب با استفاده از انگشت های دست تنها به دست می آید. طبق مطالعات متعدد، CGM نتایج آزمایش بالینی دیابت را بهبود می بخشد، از جمله یک پرونده CGM که توسط JDRF تأمین می شود، نشان می دهد که میزان ابتلا به بیماری قند خون بالا (hyperglycemia) در بزرگسالان مبتلا به CGM در طول سال اول مصرف دو سوم کاهش یافته است.

بارداری

دکتر نادیم مشاوره پیش از بارداری را برای همه زنان مبتلا به دیابت نوع 1 توصیه می کند.

او گفت: “برای یک حاملگی سالم، کنترل دیابت باید بسیار سختگیرانه باشد.”

قندهای بالاتر با موارد سقط جنین، پره اکلامپسی، زایمان زودرس و ناهنجاریهای جنینی همراه است.

دکتر نادم گفت: «نظارت دقیق و هماهنگی با متخصص زنان و متخصص غدد درمانی برای هر نوع دیابت نوع 1 یا نوع 2 در دوران بارداری مورد نیاز است.

به طور کلی، زنان دیابتی در سه ماهه اول خود، به علت افزایش حساسیت به انسولین، نیازهای انسولین را کاهش داده اند. نیازهای انسولین در سه ماهه بعدی افزایش می یابد و به اهمیت نظارت دقیق اضافه می شود.

دکتر نادم گفت: “کار با متخصص تغذیه، ورزش منظم، کنترل قند خون و ارتباط با پزشکان به طور منظم، فقط برخی از چیزهایی است که زنان می توانند برای دستیابی به کنترل مطلوب دیابت انجام دهند.”

یائسگی

دکتر نادم گفت: یائسگی زودرس اغلب در افراد مبتلا به دیابت نوع 1 دیده می شود.

در حالی که خطر پوکی استخوان (کم تراکم استخوان) پس از یائسگی افزایش می یابد، خطر با سابقه دیابت نوع 1 حتی بالاتر است.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید