درمان سرفه و گلودرد با 8 روش سریع

درمان سرفه و گلودرد با گیاهان دارویی موضوع این بخش از وبلاگ ایران تالک است. در این قسمت 8 داروی گیاهی برای درمان سرفه را به شما معرفی می کنیم. سعی کنید سرفه های ابتدایی را جدی گرفته و آنها را درمان کنید تا شدید تر نشوند.

درمان سرفه و گلودرد با داروهای گیاهی ، درمان گلودرد
درمان سرفه و گلودرد با داروهای گیاهی ، درمان گلودرد

1- درمان سرفه و گلودرد با آویشن و پونه

آویشن و پونه یک داروی گیاهی برای درمان سرفه هستند. چون این دو گیاه دارای املاح گیاهی و خواص زیادی هستند که از قدیم برای درمان عفونت ها و برخی بیماری ها استفاده می شدند. دمکرده این دو باهم فواید خیلی بیشتری دارد.

2- درمان سرفه و گلودرد با پماد ویکس

برای درمان سرفه می توانید از پماد ویکس استفاده کنید. چون ویکس مثل یک حرارت دهنده گرمایی را ایجاد می کند که در گلو و سرفه های خشک را التیام می بخشد.

3- درمان سرفه و گلودرد با دمکرده چهار تخم

بهترین داروی گیاهی برای درمان سرفه و درمان گلودرد های شدید دمکرده چهار تخم است. به دانه ی موجود در این ترکیب خلط  را از بین می برد. شما می توانید این داروی گیاهی را از تمامی عطاری ها تهیه کنید.

4- درمان سرفه و گلودرد با عسل و لیمو

عسل و لیمو هم از قدیم الایام برای سرماخوردگی – سرفه و گلودرد استفاده می شده است. برای اینکار کافیست مقدار 3 قاشق عسل را به همراه 2 قاشق غذاخوری آبلیمو در یک لیوان آب جوش حل کرده و آن را بنوشید. این کار را چند بار با فاصله انجام دهید تا نشانه های بهبود را در خود ببینید.

5- درمان سرفه و گلودرد با فلفل سیاه و عسل

برای درمان سرفه و درمان گلودرد می توانید از فلفل سیاه و عسل استفاده کنید. برای اینکار کافیست 1 قاشق چای خوری فلفل سیاه را به همراه 2 قاشق چای خوری عسل در یک لیوان آب جوش حل کرده و بنوشید.

6- درمان سرفه و گلودرد با غرغره آبلیمو و نمک

غرغره کردن آبلیمو و نمک می تواند به بهبود شما کمک زیادی کند. برای اینکار کافیست مقداری آبلیمو و نمک را در یک لیوان آب ولرم و یا گرم حل کنید و در روز 2 تا 3 بار غرغره کنید.

7- درمان سرفه و گلودرد با نوشیدنی های داغ

نوشیدنی های داغ و غذاهای داغ بدون ادویه در بهبود شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت. شیر و یا دمنوش های گرم سرفه و گلو درد را تسکین می بخشد. همچنین سوپ ها و آش های خانگی بسیار توصیه می شوند.

8- درمان سرفه و گلودرد با بادام و آب پرتقال

جالب است بدانید که محلول آب پرتقال و بادام برای بهبود شما مفید خواهد بود. برای اینکار کافیست بادام ها را پودر کرده و در یک لیوان آب پرتقال طبیعی مخلوط کنید. حال می توانید این نوشیدنی را میل کنید. فقط یادتان باشید آب پرتقالتان خیلی ترش نباشد.

امیدواریم از اطلاعاتی که در این بخش از وبلاگ ایران تالک درباره درمان سرفه و گلودرد با داروهای گیاهی تقدیم کردیم بهره کافی را برده باشید.

اگر شما نیز در این مورد دارویی در ذهنتان است می توانید در بخش نظرات بیان کنید تا دیگران از آن استفاده کنند.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید