راز پیری سالم

آیا می خواهید در ذهن و بدن جوان باشید؟ این عادات مادام العمر را توسعه دهید.

چه کسی چشمه ی جوانانی نمی خواهد؟ چشمه های بازیابی جادویی جوانان تنها در افسانه وجود دارد، اما علم به چند عادت ساده و سالم اشاره می کند که می تواند زندگی شما را گسترش دهد.
هدر ویتسون، MD، استاد پزشکی (جراحی) در دانشکده پزشکی دانشگاه دوک، موثرترین نکات را به اشتراک می گذارد.

آهسته نکن


ویتسون می گوید: “ورزش و فعالیت جسمانی جایی است که قوی ترین شواهد نه تنها برای کاهش مرگ و میر، بلکه همچنین برای مزایای سلامت عمومی است.” او مزایای ورزش رااین چنین میداند: ریسک مشکلات قلب کمتر، خواب و حافظه بهبود یافته، افسردگی و درد کمتر، استحکام استخوان بهتر و افتادن کمتر میشود.

بهترین تناسب اندام چیست؟ او می گوید: “اگر شما فقط قادر به انجام یک نوع ورزش باشید، تمرین هوازی چیزی است که شما باید انجام دهید.”

کاری انجام دهید که به نظر سرگرم کننده باشد. به عبارت دیگر، به سرعت راه رفتن، دوچرخه سواری، یا یک کلاس رقص بروید. حتی ایروبیک جایگزین  مناسبی با آموزش قدرت و انعطاف پذیر عالی برای یک برنامه جامع است.

به مدیترانه برو


رژیم مدیترانه، با تاکید بر میوه های تازه، سبزیجات، دانه های کامل و چربی های سالم، یکی از بهترین راه های سلامت در جهان است. به علاوه، خوشمزه هستند، بنابراین شما می خواهید با این رژیم غذایی مدیترانه ای به عصا بچسبید؟
رژیم مدیترانه ای با سلامت قلب و طول عمر بیشتری همراه است. ویتسون به بیماران خود توصیه می کند.

کره ممنوع,روغن زیتون غیر اشباع برای پخت و پز را تغییر دهید و از روغن زیتون برای سس سالاد استفاده کنید. روغنهای گیاهی مانند کلزا و دانه انگور نیز سالم هستند.

رفتن به ماهی گیری دو بار در هفته و خوردن گوشت ماهی و تن ماهی یا صدف جایگزین گوشت گوسفندی و گوشت قرمز شود.

بارگیری در veggies اتاق های بیشتری را برای سبزیجات مانند بروکلی، کلم، هویج و گوجه فرنگی بگذارید. آنها را بخورید یا  سبزیجات خام را به جای سرخ کردن میل کنید.

در ارتباط باش


هنگامی که خانواده  و دوستان حرکت می کنند،به انها برسید نگذارید شما از انها جدا یا فاصله ای بین شما اتفاق بیافتد.

ویتسون می گوید: “افراد با تضاد بیشتر، بهتر است.”

یک شبکه پشتیبانی را از طریق دکتر، مرکز اجتماعی یا سازمان مذهبی خود بسازید.

بدون هدف


به طور متوسط تلاش کنید عادت های بد را با عادت های خوب جایگزین بکنید. ویتسون می گوید: “فقط به این دلیل که در گذشته مورد آزمایش قرار نگرفتید، به این معنی نیست که شما قادر به ترک آن نیستید. این فقط به این معنی است که زمانی نزدیک تر هستید که موفق شوید.”

 

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید