مزایای زیبایی با استفاده از روغن های طبیعی

چرا باید سعی کنیم از روغن های طبیعی استفاده کنیم؟

آنها به عنوان جایگزین برای حالت مو، پوست مرطوب، مبارزه با آکنه و تقویت ناخن ها مورد استفاده قرار می گیرند. در راهرو زیبایی داروخانه خود قدم بزنید و آنها را در بسیاری از محصولات زیبایی پیدا کنید. آیا آنها موثر هستند؟ ممکن است لازم باشد آزمایش کنید. پوست هر کس متفاوت است و به آزمایش و خطا نیاز دارد.

مارولا

این میوه از درخت مارولا که بومی آفریقای جنوبی است ساخته شده است، این روغن غنی و آبدار است. پر از اسیدهای چرب است، که متخصصین پوست  آن را برای پوست خشک مناسب میدانند پوست این روغن را  به سرعت جذب می کند و پوست شما را براق میکند اما پوست را چرب نخواهد کرد.

درخت چای

ترک خوردگی پوست، بعضی وقتا اتفاق می افتد زمانی که باکتری ها در داخل منافذ پوست به دام افتاده اند. تحقیقات نشان می دهد که روغن درخت چای به این باکتری ها کمک می کند. در یک آزمایش، ژل پلاسبو (که دارای مواد تشکیل دهنده فعال نیست) در درمان آکنه و التهاب آرام بخشموثر است.

آرگان

گاهی اوقات “طلا مایع” نامیده می شود، روغن آرگان غنی از آنتی اکسیدان ها به نام پلی فنول ها است که می تواند با اثرات پیری مبارزه کند. متخصصان پوست نیز می گویند که اسیدهای چرب امگا 3 باعث افزایش رشد کلاژن  پوست شما می شوند. مهم نیست که شما یک نوع پوست خشک، چرب و یا نرمال داشته باشید.
همچنین موهای شما را حفظ می کند، اما ان را چرب نمیکند. شما همچنان می توانید سایر محصولات مراقبت از مو خود را نیز همراه با آن استفاده کنید.

بابونه و نخود فرنگی

شما احتمالا از بابونه به عنوان یک چای آرامش استفاده میکنید، اما روغن این گیاه مانند می تواند پوست شما را آرام کند. متخصصین پوست آن را ضد التهابی و ضد عفونی کننده می دانند، که باعث کاهش قرمزی، تحریک و احتمال ابتلا به عفونت می شود. روغن مرواریدی دارای خواص آرامش بخش است.

نارگیل

پوست خشک وترک خورده بیشتر احتمال دارد که آلوده، تحریک شده و واکنش های آلرژیک داشته باشد. روغن نارگیل آن را محافظت می کند و مرطوب می کند، و تکه های خشن را که با شرایط مشترک مانند اگزما همراه است، آرام می کند.

رزمی و هویج

شما ویتامین A را در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست پیدا خواهید کرد. این یک “رتینوئید” است یک ماده شیمیایی است که جایگزین سلول های قدیمی پوست با جایگزین های جدید می شود و کلاژن را ایجاد می کند که می تواند تغییرات رنگ را از علائم ریزش و عصب ایجاد کند. دو روغن که به ویژه غنی از ویتامین A هستند: دانه رز بوته و هویج. بعضی از متخصصین پوست می گویند که آنها نیز مانند درمان های آکنه و ضد پیری مناسب هستند. شما در شب فقط از یک دگ کوچک استفاده می کنید.

رزماری و کاستور

آیا میخواهید موی دم خود را بلند کنید؟ روغن رزماری ممکن است به شما کمک کند که ضخیم تر و شفابخش تر باشد. در یک مطالعه، 6 ماه درمان و همچنین 2٪ منوکسیدیل در برابر آلوپسی آندروژنیک، یک نوع شایع از ریزش مو در مردان و زنان بود. و کمتر احتمال دارد باعث ایجاد سر درد خارش شوید.

زیتون و آووکادو

ناخن نازک یا شکننده دارید؟ برای یک راه حل ساده و همه جانبه، مقداری از  روغن زیتون یا روغن آووکادو را قبل از خواببر روی ناخن خود بمالید. شما می توانید برای این نوع روش روغن های دیگری را نیز استفاده کنید.

کنجد

می توانید دهانشویه خود را با روغن جایگزین کنید؟ این روش، با کشیدن روغن و یا شستشو دهان خود  با روغن کنجد، درمانی است که نسل های قدیمی برای دندان ها و لثه های سالم استفاده میکردند. تحقیقات نشان می دهد که  ممکن است کمک کند. مطالعات بین المللی اخیر نشان می دهد که روغن زیتون با روغن کنجد (همچنین نارگیل و آفتابگردان) می تواند پلاک و گینوییت را کاهش دهد. همچنین ممکن است میکروارگانیسم هایی که باعث نفس بدی می شوند، شستشو دهند.

 

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید