تمرینات خوب برای مراقبت از پوست

اگر واقعا میخواهید پوست خود جوان به نظر بیاید، از ملزومات شروع کنید:
1. اجتناب از خورشید
2. کرم ضد آفتاب طیف گسترده ای داشته باشید.
3. از لباس محافظ خورشید (آستین بلند و شلوار) استفاده کنید.
4. سیگار نکشید
5.  از مرطوب کننده استفاده کنید.

خواب بر پشت


هنگامی که شبها بعد از شب در موقعیتهای خاصی قرار می گیرید، منجر به “خطوط خواب” می شود – چروک هایی که در لایه های بالای پوست پراکنده می شوند. خواب در طرفین شما منجر به چین و چروک روی گونه ها و چانه می شود.

خوردن ماهی قزل آلای بیشتر

ماهی قزل آلا (همراه با دیگر ماهی های آب سرد) یک منبع عالی از پروتئین است، یکی از بلوک های ساختمانی پوست عالی. همچنین دارای مقدار زیادی اسید چرب امگا 3 است. کارشناسان می گویند اسید های چرب ضروری پوست را تغذیه می کنند و باعث میشوند پوست جوانه بزند و می توانند موجب کم کردن چین و چروک پوست شوند.


اسید آلفا هیدروکسی  (AHAs)

این اسید های طبیعی، لایه بالایی سلول های مرده پوست را از بین می برند. این کمک می کند تا ظاهر منافذ، خطوط زیبا و چین و چروک سطح، به ویژه در اطراف چشم کمتر و کمتر شود. اشکال قوی تر AHA ها ممکن است باعث افزایش تولید کلاژن در پوست شما شوند. این یک پروتئین است که قدرت و استحکام پوست را به شما می دهد. استفاده از AHA ها می تواند پوست شما را به خورشید حساس تر کند، بنابراین هر روز از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.


صورت خود را بیش از حد شستشو ندهید.

ضربه آب نوار پوست را از رطوبت و روغن های طبیعی است که محافظت در برابر چین و چروک. اگر چهره خود را بیش از حد شستشو دهید، حفاظت آن را از بین ببرید. در عوض از یک صابون با مرطوب کننده ها، یا یک ژل یا کرم پاک کننده استفاده کنید.

ویتامین C خود را پرکنید.

برخی مطالعات نشان داده اند که کرم های حاوی ویتامین C باعث افزایش میزان کلاژن پوست می شود. ویتامین C، پوست را در برابر آسیب از اشعه های UVA و UVB محافظت می کند و به کاهش قرمزی، لکه های تاریک و تن پوست ناخوشایند کمک می کند. با این وجود شما باید از یک محصول پوستی با نوع مناسب ویتامین C استفاده کنید. اسید اسکوربیک L ممکن است برای تسکین چروک مناسب باشد. شما همچنین ممکن است یک عنصر ویتامین C را به عنوان آسکوربیل پالمیتات مشاهده کنید.


سویا برای مراقبت از پوست

سویا ممکن است ظاهر پوست شما را بهبود بخشد و از آن محافظت کند. مطالعات نشان می دهد که سویا به پوست اثر میگذارد  یا به عنوان یک مکمل (به عنوان غذا) مصرف می شود، ممکن است به حفاظت در برابر  خورشید کمک کند. این می تواند به ساختار و استحکام پوست شما و حتی تن پوست کمک کند.


قهوه تجاری برای کاکائو

یک نوشیدنی کاهش دهنده چروک و خوشمزه را امتحان کنید. یک مطالعه نشان می دهد که کاکائو دارای دو سطح آنتی اکسیدان بالا (epicatechin و catechin) پوست را از آسیب های خورشید محافظت می کند، جریان خون را به سلول های پوستی بهبود می بخشد، رطوبت را حفظ می کند، پوست را آرام تر می کند.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید